Pływali, biegli i jechali rowerem

W Triathlonie Mietków uczestniczyliśmy po raz trzeci i z satysfakcją informujemy, że z roku na rok jesteśmy lepsi. Swój ubiegłoroczny wynik poprawiliśmy o kilka minut.

8 czerwca w Mietkowie, Kuźnia Jawor wystawiła dwie sztafety, obie w kategorii „Open”. Występowaliśmy pod nazwą „Forge your future”. Pierwsza sztafeta wystartowała w składzie: Bartłomiej Nowak – pływanie, Waldemar Markiewicz – rower, Michał Gładysz – bieg, a druga: Łukasz Ryznar – pływanie, Paweł Koprianiuk – rower, Łukasz Powierża – bieg. Dystanse, które uczestnicy mieli do pokonania wynosiły 950 m do przepłynięcia, 45 km jazdy rowerem 10,5 km biegu.

Z roku na rok uczestników przybywa, a rywalizacja staje się coraz ostrzejsza. W tym roku na starcie zawodów zlokalizowanym na Przystani Sportów Wodnych w Borzygniewie stanęło 185 sztafet, a do mety dotarło 171. Nie jest to więc zabawa dla każdego. My rywalizowaliśmy bezpośrednio z dwoma sztafetami wystawionymi przez Politechnikę Wrocławską i jedną z nich udało nam się pokonać.

Jedna z  naszych sztafet osiągnęła czas 2:56:17, a druga 3:00:52, obie zatem miały wynik lepszy niż ubiegłoroczny, kiedy to nasza sztafeta pokonała trasę w czasie 3:03:15. Tak niewielka różnica w czasie oznaczała różnicę 13 pozycji na mecie (122 i 135 miejsce), co pokazuje jak wyrównana była rywalizacja. Z kronikarskiego obowiązku odnotujemy tylko, że sztafeta Mercedes Benz Jawor była na mecie za nami 😉 Ale także to, że profesjonaliści pokonywali wspomniany dystans w czasie około godzinę krótszym

Równie ważne jak wyniki rywalizacji była atmosfera w jakiej przebiegały zawody. Zacięta rywalizacja i sportowe emocje nie przeszkadzały w dobrej zabawie. Wszyscy, bez względu na zajmowaną pozycję na mecie, mieli dobre humory. Pogoda dopisała więc był to po prostu wspaniały sportowy weekend w gronie znajomych i przyjaciół. Już czekamy na następną edycję. Obiecujemy, że będziemy chcieli ponownie poprawić swój wynik.

Istotny był także charytatywny cel zawodów (w myśl zasady „STARTUJESZ – POMAGASZ”). Organizatorzy zbierali fundusze na wyposażenie zawodników Triathlonowej Akademii Młodzieży, która jest jedyną na Dolnym Śląsku sekcją triathlonu szkolącą dzieci i młodzież i przygotowującą je do startów w zawodach triathlonowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.