Przejechali „Małą” Pajdę

III Jaworska Pajda Chleba to wyścig szosowy dla amatorów rozgrywany na trasie wyścigu CCC Tour – Grody Piastowskie 2019. Pierwszy raz reprezentanci Kuźni pokonywali Pajdę w ubiegłym roku.

Wyścig odbywał się 11 maja 2019 r. Na starcie, na jaworskim rynku stawili się Adam Bartnik, Paweł Koprianiuk, Waldemar Markiewicz i Bartłomiej Nowak. To dwukrotnie liczniejsza reprezentacja niż w roku ubiegłym. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach „Duża” Pajda Chleba liczyła 64,3 km, a „Mała” wynosiła w tym roku 45,3 km. Nasi reprezentanci nie są zachłanni zadowolili się małą pajdą, która i tak była wyraźnie większa niż w roku ubiegłym, kiedy to trzeba było przejechać jedynie 34 km.

Meta usytuowana była nad Zalewem Jawornik. Wszyscy dali radę do niej dotrzeć, choć prawie 10-cio kilometrowy podjazd z Chroślic do Stanisławowa wymagał hartu ducha.

Każdy uczestnik wyścigu otrzymał pamiątkowy medal, drobny upominek i posiłek regeneracyjny, który pomógł przywrócić siły po wyścigu. Najważniejsza była jednak kolarska atmosfera i profesjonalna oprawa.