Szkolenie pracownicze w Zagórzu Śląskim

 


Ostatni piątek listopada wyglądał u nas nieco inaczej niż tradycyjny dzień pracy.

Mieliśmy sposobność pojechać do malowniczego Zagórza Śląskiego aby wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez nasz dział IT.

Celem szkolenia było zaznajomienie pracowników z narzędziami wspomagającymi pracę dzięki którym możemy w efektywniejszy sposób organizować i realizować zadania a także usprawnić pracę zespołową. Mogliśmy poznać możliwości jakie oferuje dzisiejsza technologia oraz sposoby wykorzystania narzędzi informatycznych jak również w jaki sposób narzędzia te wykorzystać w naszej firmie aby usprawnić wykonywana pracę.

 

Zagórze Śląskie obfituje w wiele atrakcji – malownicze, zaporowe jezioro Bystrzyckie, tama , wiszący podświetlany most, zamek Grodno, mnóstwo zieleni. Po zakończeniu szkolenia i zjedzonym wspólnie obiedzie wielu z nas wybrało się na spacer po pięknej okolicy.

 

Wyjazd również był sposobnością uczczenia sukcesów naszej firmy odnośnie robotyzacji – mimo iż działamy w gałęzi ciężkiego przemysłu, w którym automatyzacja procesów nie jest tak popularna. Kuźnia Jawor wdrożyła z sukcesem jedno gniazdo produkcyjne bazujące na prasie 1300T oraz 3 robotach antropomorficznych, a aktualnie jest na ukończeniu prac związanych z nową inwestycją. Implementowane rozwiązanie umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych wprowadzając linię produkcyjną składającą się z prasy kującej 2500T, prasy okrojczej 350T, nagrzewnicy indukcyjnej oraz pieca do obróbki cieplnej odkuwek z wykorzystaniem ciepła kucia. Za manipulację międzystanowiskową będą odpowiedzialne 4 roboty zlokalizowane w gnieździe. Aktualnie prowadzone są próby kucia oraz optymalizowana jest trajektoria robotów realizujących proces. Pierwsze próby kucia w trybie automatycznym planowane są na zakończenie roku 2021.

W godzinach popołudniowych przyszedł też czas na celebrowanie naszych sukcesów poprzez wspólną zabawę przy muzyce, tańcu i pysznym jedzeniu. Nie obyło się również bez rywalizacji przy grze w kręgle.

Był to dla nas dzień pełen wrażeń – zdobyliśmy nową wiedzę która pomoże nam w usprawnieniu codziennej pracy, odwiedziliśmy malownicze miejsce i mogliśmy wspólnie uczcić kolejny sukces naszej firmy