Aktualności 

Czerwiec 2017
Triathlon Mietków 2017


10 czerwca na jeziorze mietkowskim (znanym również jako zalew mietkowski) i w jego okolicy miała miejsce sztafeta triathlonowa, w której Kuźnia Jawor wystawiła dwie drużyny. Co warte podkreślenia sztafetę wspierał osobiście prezes Bartłomiej Nowak (kolarstwo), który również drugiego dnia ukończył triathlon indywidualnie. Z jakim zaangażowaniem przystąpiliśmy do rywalizacji możecie się przekonać na poniższych zdjęciach. Prezes i zdobyczny megafon skutecznie motywowali do wysiłku. Co warte podkreślenia to temperatura, która w drugim dniu imprezy wynosiła 28oC, co oznaczało ponad trzy godziny morderczego wysiłku.

Kuźnia rzuca rękawicę. Może w przyszłym roku do rywalizacji sztafetowej przystąpią przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej lub Akademii Górniczo-Hutniczej, z którymi współpracujemy przy wielu projektach.
Do podjęcia rękawicy zapraszamy również naszych dostawców. Jak widać czerwiec jest miesiącem zdarzeń sportowych i aktywności nie tylko zawodowej.

Naszym sportowcom składamy gratulacje:

Łukasz Ryznar (pływanie)
Bartłomiej Nowak (rower)
Michał Gładysz (bieg)

Marcin Rychlik (pływanie)
Waldemar Markiewicz (rower)
Ewa Wiśniewska (bieg)

Więcej na oficjalnej stronie imprezy (link kliknij tutaj)

 

 

  


Kuźnia Jawor SA strefą techniczną rajdu Tarmac Masters 2017

Czerwiec 2017,
Na początku czerwca baza Kuźni Jawor SA została wykorzystana jako zaplecze techniczne czyli tzw. strefa serwisowa drugiej rundy rajdu G4 Garage Tarmac Masters 2017. Start i meta tej rundy zlokalizowane były na jaworskim rynku.

Z tej okazji wsparliśmy jedną rajdówkę. Co prawda do podium dobrnęliśmy „tylko” na drugim miejscu ale zabawa była przednia. Następnym razem pomyślimy o własnym odcinku specjalnym wokół hali wydziału kuźni, co da nam odpowiednią przewagę :-)

Jak widać emocje przy matrycach, piecach, młotach i prasach są niewystarczające i nasi pracownicy poszukują adrenaliny przy innych okazjach.

 A oto kilka bardziej szczegółowych danych z oficjalnej strony organizatora rajdu:

Polska „Korsyka” tak można nazwać odcinki specjalne w okolicach Jawora. Wydawać by się mogło, że ukształtowanie terenu temu przeczy, ale przygotowane trasy to setki zakrętów po równym (nowym) i wąskim asfalcie. Dla startujących w Super KJS  czeka 7 odcinków specjalnych o łącznej długości 32 km, natomiast dla zawodników Rajdu Okręgowego 9 odcinków liczących ponad 40 km. Trasa rajdu liczy odpowiednio 176 i 227 km. Rajd rozgrywany w systemie dwudniowym. Pierwszy dzień to zapoznanie z trasą, drugi poświęcony na odcinki specjalne.

Strefa serwisowa zlokalizowana w Jaworze. Honorowy start i meta zlokalizowana zostanie na przepięknym rynku w centrum miasta Jawor.

NAWIERZCHNIA:         100% asfalt
FORMAT:                       2 dni
KLASYFIKACJE:          RO, Super KJS
ILOŚĆ MIEJSC:           90

Więcej zdjęć można znaleźć na stronie jawor24h (linki poniżej https://goo.gl/XIflRm    https://goo.gl/FBE9AL    https://goo.gl/2uqeSS )

 

 

 

 

Wrzesień 2016,

Kolejny już raz uczestniczyliśmy w Dniach Chleba w macierzystym Jaworze.

Na tą okazję „wypiekliśmy” stosowny bochenek. Jak można sobie wyobrazić nie waży on standardowe 1,5 kilograma lecz ponad kilkanaście kilo. 

Poniżej zamieściliśmy link do relacji z wypieków.
https://youtu.be/ICD0JWEOuNI

Styczeń 2016,

Kuźnia Jawor przystąpiła do realizacji kolejnego już projektu z obszaru R&D w ramach programu DEMONSTRATOR przygotowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Tym razem tworzymy pierwsze w Kuźni zrobotyzowane gniazdo produkcyjne mające na celu prototypowanie odkuwek rozwidlonych z uwzględnieniem mapowania procesu. Docelowo projekt ten umożliwi zwiększenie wydajności linii, zmniejszenie liczby braków oraz polepszenie jakości długoseryjnych zamówień.

Na zrobotyzowane gniazdo składać się będzie hydrauliczna prasa 1300T, prasa okrojcza 200T, 3 roboty z dedykowanymi chwytakami oraz energooszczędna nagrzewnica indukcyjna. Całość uzupełni system szybkich przezbrojeń tzw. setów co znacząco przyczyni się do lepszego zagospodarowania naszych mocy produkcyjnych.

Cały projekt opiewa na kwotę ponad 20 mln zł z czego spółka otrzyma ponad 8 mln dofinansowania. Więcej szczegółów można znaleźć na naszej podstronie dedykowanej temu projektowi.

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 1: wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa (link: http://www.kuznia.com.pl/oferta/fundusze2)

 Grudzień 2015

Zakończenie realizacji projektu w ramach programu POIG 2007-2013

W dniu 31.12.2015 r. Kuźnia Jawor SA zakończyła realizację projektu pt.: „Opracowanie linii badawczo rozwojowej dla zaawansowanej obróbki cieplnej i monitorowania wpływu poszczególnych parametrów procesu na własności zmęczeniowe i wytrzymałościowe widłaków.” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, Priorytet 1. Badania i rozwój nowoczesnych technologii, Działanie 1.4. Wsparcie projektów celowych.

Projekt realizowaliśmy w latach 2014-2015, a jego celem było:

- stworzenie linii badawczej do obróbki cieplnej odkuwek typu rozwidlonego z monitorowaniem poszczególnych parametrów procesu, 

- stworzenie stanowiska do wykonywania prób technologicznych badających własności wytrzymałościowe i zmęczeniowe odkuwek widłaków poddanych różnym procesom obróbki cieplnej, 

- zoptymalizowanie emitowania energii cieplnej do otoczenia, 

- opracowanie struktury informatycznej i opomiarowanie aparatury badawczej umożliwiające powiązanie technologii przeprowadzania obróbki cieplnej z własnościami detali i kosztami produkcji, co dało również naszym klientom niebagatelną wiedzę odnośnie produkowanych detali oraz ściślejsze związanie naszej nowo powstałej jednostki B&R z ich wizją opracowywania kolejnych projektów technologicznych. 

W wyniku przeprowadzonych badań na linii badawczej do obróbki cieplnej stwierdzono możliwość uzyskania zakładanych mikrostruktur i twardości oraz minimalnej wydajności linii przy pełnym obciążeniu dla różnych nastaw pieca do hartowania i odpuszczania. Zaprojektowane i zbudowane stanowisko badawcze do analizy żywotności odkuwek umożliwia przeprowadzenie prób zmęczeniowych, co w połączniu z różnymi strukturami i twardościami odkuwek po obróbce cieplnej stanowi specjalną bazę danych: struktura-żywotność. Opracowana baza danych pozwala na archiwizację najistotniejszych wyników badań z poszczególnych laboratoriów. Dzięki zastosowanemu wymiennikowi ciepła na piecu hartowniczym możliwe jest podgrzewanie wody bieżącej w okresie letnim lub ogrzewanie budynku socjalnego na wydziale kuźni w zimie.

Dalsze prace działu B+R z pewnością przyczynią się do rozwoju całego procesu technologicznego wytwarzania produkowanych przez nas detali.

Zdjęcie przedstawia linię badawczą do obróbki cieplnej odkuwek typu widłak (widok od końca procesu technologicznego).

« powrót

PRACA